• اگر از یک پست در اینستاگرام خوشتان آمده و میخواهید آن را در استوری خود منتشر کنید و یا اگر میخواهید آن محتوا را در پیج خود پست کنید. با قابلیت جدید اینستاگرام که برای عملی کردن این مورد طراحی شده میتوان استفاده کرد. برای این که بتوانید یک پست اینستاگرام را استوری کرده باشید کار آسانی پیش رو دارید. البته این مورد نیز برخی اوقات با چالش هایی روبرو هست که به این موارد نیز اشاره خواهیم کرد.

  پیش تر اگر میخواستیم استوری دیگران را استوری کنیم میتوانستیم از آن داستان منتشر شده اسکرین شات گرفته و سپس آن را در اکانت خود به اشتراک بگذاریم اما حال با بروز رسانی اینستاگرام و اضافه شدن قابلیت استوری کردن پست اینستاگرام به راحتی میتوان پست و حتی استوری های منتشر شده دیگران را در پیج خود نیز به اشتراک بگذاریم.

  روش های استوری کردن پست اینستاگرام دیگران

  مهم ترین روش همان قابلیت جدید اینستاگرام میباشد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد. اما چند راه دیگر هم وجود دارد که با انجام این کار ها نیز میتوانیم نه تنها پست دیگران را استوری بکنیم بلکه قادر به انتشار پست های دیگران در پیج خود خواهیم بود. البته در این میان برای آشنایی با انواع مختلف اشتراک گذاری در اینستاگرام میتنوانید نوشته مربوطه را مطالعه کنید.

  استفاده از قابلیت جدید اینستاگرام برای گذاشتن پست در استوری

  برای استوری کردن پست اینستاگرام وارد پست مد نظر شده و سپس آیکون اشتراک گذاری که بغل آیکون کامنت گذاری پست مربوطه میباشد را لمس کنید. در کادر باز شده میتوانید این پست را برای دیگران دایرکت کنید اما هدف ما پست اینستاگرام را استوری کردن میباشد از این رو نوشته آبی رنگ ” add post to your story ” را لمس میکنیم.

  با لمس این نوشته به صورت مستقیم همراه با پست مربوطه، به قسمت استوری پیج خود هدایت خوایهد شد. که در این قسمت به مانند استوری گذاشتن در اینستاگرام میتوانید ویرایش های مد نظر خود را بر روی داستان خود وارد کرده و از استیکر های مختلف در این قسمت مانند استیکر سوال استفاده کنید تا به نوعی کاربران خودتان را با این استوری به چالش بکشید.

  بعد از انجام ویرایش های مد نظر حال میتوانید استوری که حاوی محتوای یک پست پیج دیگر میباشد را در اکانت خود منتشر کنید. البته ناگفته نماند که شما در هنگام ویرایش این نوع استوری نمیتوانید از قابلیت لینک در استوری استفاده کنید.

  بعد از انتشار استوری، فالوور ها و مخاطب های شما میتوانند با لمس عکس پست مربوطه در استوری شما، وارد آن پست شده و آن پست را به صورت کامل مشاهده کنند. در واقع این قابلیت زمانی میتواند ارزش استفاده داشته باشد که خود شما میخواهید کاربران تان در مورد پست استوری شده مشاهده کنند و اطلاعات بیشتری کسب کنند.

  گذاشتن پست در استوری از طریق اسکرین شات گرفتن

  یکی از کاربرد ترین روش ها که خود من قبل از بروز رسانی اینستاگرام برای اشتراک گذاری پست در استوری اینستاگرام استفاده میکردم اسکرین شات گرفتن از استوری دیگران و حتی برخی اوقات از پست های آن ها بود. همانگونه که اشاره کردم این روش به خصوص برای استوری کردن استوری دیگران به درد میخورد.

  کار خیلی آسانی بود به این صورت که هنگام مواجهه با یک استوری که میخواستم آن را در پیج خود به انتشار برسانم از آن اسکرین شات گرفته و سپس وارد قسمت استوری اینستاگرام پیج خود میشدم. و در این قسمت با لمس آیکون آپلود از گالری، وارد محتوا های حافظه گوشی خودم شده و چون آخرین فعالیت اسکرین شات گرفتن از آن استوری مد نظر بود تصویر مربوطه در همان ابتدای لیست قرار میگرفت.

  با انتخاب آن و سپس اعمال ویرایش که در ادامه استوری گذاشتن در اینستاگرام انجام میدادم به راحتی میتوانستم اقدام به استوری کردن پست اینستاگرام دیگران در اکانت خود کرده باشم.

  دانلود پست مربوطه و انتشار آن در استوری

  یکی دیگر از روش های که میتوان پست اینستاگرام دیگران را استوری و یا پست گذاری کرد. دانلود و ذخیره آن پست در حافظه سیستم خود میباشد در این مورد بیشتر میتوانید با مطالعه مقاله دانلود از اینستاگرام اقدام به دانلود پست های دیگران کرده باشید.

  بعد از دانلود و ذخیره محتوا مربوطه حال تفاوتی ندارد چه آن پست عکس باشد و چه ویدیو میتوانید آن را داخل پیج خود هم به صورت پست و هم در قسمت استوری اکانت خود به انتشار عموم در بیاورید. البته این مورد برای پست های اسلایدر به صورت کامل کار نمیکند و تنها اولین محتوای پست های اسلایدر را میتوانید دانلود و آن را انتشار بدهید.

  جمع بندی

  با گذاشتن پست در استوری حال تفاواتی ندارد چه پسن اکانت خودتان باشد چه پست پیج های دیگر با اناج این کار شما میتوایند بازدید کنند های آن پست را زا این طریق بالا برده و حتیآن ها را ترغیب به انجام فعالیت های دیگری مانند کامنت گذاشتن در آن پست کرده باشید.


  votre commentaire
 • اجاق دو شعله پایه استیل بهترین وسیله در رستوران برای پخت خورشت و برنج میباشد.این محصول زیر مجموعه تجهیزات آشپزخانه صنعتی و تجهیزات فست فودمیباشد.این محصول از استنلس استیل(استیل نگیر) ضد خش ساخته شده است.

  قیمت اجاق گاز استیل

  از اجاق دو شعله پایه استیل بیشتر در رستورانهای کوچک و چایخانه ها و اغذیه فروشیها استفاده میشود.اجاق گازیکی از وسایل اصلی هر رستوران برای پخت و پز میباشد.بدون یک اجاق خوب و مناسب نمیتوان رستوران خوب و کاملی را داشته باشیم.اجاق ها انواع مختلفی را در بر میگیرند.اجاق گاز بدون فر که مد نظر ما میباشد.از دو شعله شروع شده و بستع به نیاز شعله های آن قابل تغییر میباشد.

  اجاق گاز بدون فر معمولا از پایه ها و طبقات استیل تشکیل میشوند.مدل دیگر اجاق گاز فردار میباشد که معمولا یک فر در زیر کار تعبیه شده است.معمولا از این فر برای پخت لازانیا و پیتزا استفاده میشود.

  تجهیزات آشپزخانه صنعتی

  آریا استیل نوین معمولا در طراحی این اجاق دو شعله پایه استیل از متد منحصر بفرد خود استفاده میکند.یکی از این متد صرفه جویی در مصرف انرژی میباشد.معمولا این دستگاهها را با مصرف گاز خیلی کم تهیه و فراهم مینماید.این اجاق به دو صورت گاز شهری و کپسول موجود میباشد.

  مشخصات فنی

  • رویه اجاق دو شعله پایه استیل چدن نشکن میباشد که در ابعاد مختلف موجود میباشد.
  • رویه های 42 *42 سایز چدنهای نشکن اجاق میباشد.
  • چدنها در سایز *28*28_36*36_42*42 موجود میباشند
  • قابل استفاده در کترینگها,رستورانها,چایخانه ها میباشد
  • ابعاد کار طول 90 در عرض 50 در ارتفاع 90 میباشند
  • این ابعاد برای اجاق دو شعله پایه استیل میباشد و برای شعله های بیشتر و سفارش مشتریان محترم قابل تغییر میباشند
  • دارای پایه های قابل تنظیم و تغییر ارتفاع میباشد زیر مجموعه تجهیزات فست فود
  • ولومهای تعبیه شده بوکالیت نسوز ,دارای شمعک
  • پایه ها و چارچوب کاملا استیل میباشد
  • پروفیل به کار رفته 40*40 در جلوی کار 30*30 و20*20 در اسکلت پایین کار
  • اجاق دو شعله پایه استیل دارای یک سال گارانتی آریا استیل و ده سال خدمات پس از فروش میباشد

  votre commentaire
 • پرده بکارت و یا از این به بعد به اختصار از این به بعد معادل انگلیسی آن که هایمن hymen می باشد (در این مقاله به جهت جلوگیری از تکرر از معادل انگلیسی آن هایمن استفاده می کنیم ) قسمتی از بدن زنان که در محرمانه ترین حالت برای زنان قرار دارد همیشه در جامعه ما تحت تاثیر هنجار های مختلف بوده و محل سوال و جنجال و گاها دعواهای زیادی بین افراد بوده گرچه که همیشه محرمانه ترین اجزا بدن افراد جزو حیطه خصوصی این افراد می باشد ولی پیش می اید گاهی که این قسمت خصوصی و محرمانه هر فرد مجبور به پاسخ دهی به دیگران و گاها نشان دادن به دیگران هم می شود

  به همین علت و بخاطر اهمیت این موضوع وبسایت زوم لایف دات کام سعی کرده مقاله جامعی در این زمینه برای شما عزیزان بنویسد که بتواند جوابگوی تمامی سوالات ذهنی شما باشد توجه داشته باشید این مقاله در سه روز و از بیش از 29 مقاله از وبسایت ها و ژورنال های معتبر خارجی در زمینه سلامت جنسی و رابطه زناشویی و 13 مقاله از وبسایت پزشکان متخصص در زمینه اورولوژی گرد آوری شده امیدوارم کمک هر چند کوچکی به زندگی زناشویی و اطلاعات جنسی شما بکند

  پرده بکارت چیست ؟

  پرده بکارت یک غشا نازک پوست است که در دهانه ورودی واژن قرار گرفته و از کناره ها به دیواره مهبل متصل هست و به اشکال مختلفی در افراد قرار دارد و به طرق مختلفی از هم باز می شود. شایعترین شکل آن در زنان جوان به صورت نیمه ماه می باشد. این شکل آن اجازه می دهد تا خون قاعده گی از مهبل رانده شود

  در کودکان شکل آن هلالی شکل است اگر چه بسیاری از اشکال دیگر هم ممکن است باشد اما در کودکان به این صورت مشاهده می شود در دوران بلوغ استروژن باعث ایجاد تغییر شکل در پوست می شود و بسیار آن را الاستیک می کند. تغییرات طبیعی دامنه شکمی پس از بلوغ از نازکی درآمده و ضخیم و سفت می شود. یا ممکن است که کلا وجود نداشته باشد.

  این پرده در سنین کودکی به درستی تشخیص داده نمی شود و همزمان با رشد و بالا رفتن سن شکل خاص خود را پیدا می کند و شکل سوراخ وسط ، رشد لبه ها و ضخامت لبه ها نوع هایمن را مشخص می کند که تشخیص نوع آن از لحاظ پزشکی اهمیت خاصی دارد

  هایمن شامل هیچ نوع بافت عضلانی یا غددی نیست و صرفا یک غشا نازک پوستی است که عمدتا رشته های عصبی زیادی هم ندارد و مهم ترین مسله در این قسمت تشخیص نوع آن است


  انواع پرده بکارت

  همان طور که در بالا گفته شد این غشا نازک پوستی دارای انواع مختلفی است و بحث خون ریزی برای تشخیص باکره بودن دختر در شب عروسی همیشه در جامعه ما مهم بوده است لازم است تا با انواع اشکال این غشا آشنا شویم که درباره شب زفاف ، اولین رابطه جنسی هم می تونید این مطلب رو بخونید

  انواع پرده بکارت


  پرده حلقوی

  دقیقا مشابه اسم آن ، این نوع پرده شکلی شبیه حلقه نامزدی با سوراخی در وسط آن است و متداول ترین شکل آن است و از اطراف به واژن چسبیده است و به دو شکل کشسانی و غیر کشسانی موجود هست

  زمانیکه پرده بکارت حلقوی کشسانی باشد در واقع با دخول و آمیزش خون ریزی ایجاد نمی شود و خون ریزی فقط در حالتی رخ می دهد که نوع پرده شما بکارت حلقوی غیر کشسانی باشد


  پرده بکارت ارتجاعی

  این نوع بکارت دقیقا مشابه حالت بکارت حلقوی کشسانی است و قابلیت ارتجاع و اتسا را دارد و در زمان آمیزش و دخول پاره نمی شود و یا دچار پارگی جزی می شود که در نهایت منجر به خون ریزی نمی شود و این نوع پرده بیشترین احتمال عدم باکره بودن دختر بعد از اولین نزدیکی را ایجاد می کند که با تشخیص درست و بجا به راحتی میتوان همه نگرانی ها را برطرف کرد


  از کجا بفهمم ارتجاعی هستم

  سوالی که اکثر کاربران می پرسند این است که از کجا بفهمم ارتجاعی هستم برای تشخیص ارتجاعی بودن ، حتما باید بتوانید بکارت خود را ببینید که برای این کار باید از روشی که در پایان همین مقاله توضیح داده ایم استفاده کنید گرچه تشخیص فردی تا حد خیلی زیادی محل اعتبار نیست و از این خاطرمسولیت انجام کارهایی که به این دلیل می خواهید انجام بدهید به عهده خودتان می باشد

  بکارت ارتجاعی به صورت سوراخی بزرگ در وسط قرار گرفته است که شکل آن هم در تصویر بالا موجود است و معمولا به دو حالت ممکن است وجود داشته باشد اول اینکه اندازه گردی سوراخ با اندازه لایه نازک گوشتی که اطراف آن را احاطه کرده است در یک تناسب باشد

  و حالت دوم اینکه اندازه سوراخ وسط کمی از لایه نازک اطراف خود بزرگتر باشد با این حال که همه می گویند کسانی که دارای بکارت ارتجاعی هستند دچار خونریزی نمی شوند ولی احتمالاتی هم وجود دارد طبق تحقیقات از هر 5 دختری که دارای بکارت ارتجاعی هستند 4 نفر در هنگام نزدیکی دچار خونریزی نمی شوند

  البته این مسله را هم توجه داشته باشید که پزشک متخصص با وجود داشتن بکارت ارتجاعی متوجه تشخیص نزدیکی یا عدم نزدیکی افراد می شود و این تشخیص نیز برای پزشک کار ساده ای است


  پرده دو سوراخی یا تیغه ای

  نوع دیگری از این غشا نازک شکل دو سوراخی یا به اصلاح تیغه ای به آن گفته می شود که به صورت دو سوراخ گرد در وسط آن قرار دارد و یا این دو سوراخ به شکل دو سوراخ تیغه ای عمودی در وسط قرار گرفته است


  پرده غربالی یا سوراخ سوراخ یا مشبک

  این نوع پرده در سراسر دهانه واژن گسترده شده و به طور کامل دهانه ورودی واژن را می پوشاند و دارای چندین سوراخ در وسط خود می باشد و شکل مشبک و یا سوراخ سوراخ در مرکز خود دارداین حالت از پرده درصدی کمی از انواع آن را دربر می گیرد


  پرده مسدود یا بسته یا بدون سوراخ

  حالتی هایی پیش می آید که فرد از بدو تولد با هایمن کاملا مسدود بدنیا می آید و یا قطر این پرده به قدری زیاد هست که در زمان آمیزش و دخول دچار پارگی نمی شود و در زمان خون ریزی قاعدگی مانع خروج خون از بدن می شود

  که در این مواقع باید فرد با مراجعه به پزشک نسبت به رفع ان اقدام کند که معمولا پزشک برای خروج خون قاعده گی و یا جلوگیری از آمیزش دردناک با جراحی سبکی این مشکل را مرتفع می کند

  هایمن معمولا بعد اولین رابطه جنسی به چند تکه تبدیل می شود و به صورت تکه های گوشتی متصل به دیواره مهبل باقی می ماند


  عکس واژن سالم و عکس پارگی واژن

  عکس واژن سالم و عکس پارگی واژن

  همان طور که در عکس فوق مشاهده می کنید تصویر سمت راست مربوط به عکس واژن سالم و تصویر سمت چپ مربوط به عکس پارگی واژن می باشد

  تصویر سمت راست در داخل محدوده نقطه چین بیضی شکل سوراخ هایی کوچکی وجود دارد که نوع این سوراخ ها نوع بکارت شما را مشخص می کند

  و تصویر سمت چپ در نقاط مشکی رنگ بکارت دچار پارگی می شود و این نقاط ممکن است در افراد مختلف به تعداد کمتر وجود داشته باشد

  منبع : https://www.zoomlif.com/communicate-with-female/what-is-hymen/


  votre commentaire
 • دانلود اینستاگرام Instagram برای اندروید و آیفون

  با بیش از 1 میلیارد دانلود از گوگل پلی

  Instagram – اینستاگرام نام یکی از پرطرفدارترین برنامه ها جهت ایجاد جلوه های جذاب به تصاویر برای سیستم عامل اندروید و ios است. با استفاده از این اپلیکیشن به راحتی می توانید افکت ها و جلوه های زیبایی به عکس های خود دهید و آن ها را با دوستان خود در شبکه اینستاگرام به اشتراک بگذارید. با استفاده از این برنامه همچنین قادر خواهید بود تصاویری که دیگر کابران این شبکه به اشتراک گذاشته اند را مشاهده نمایید و لذت ببرید. برنامه اینستاگرام با بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر در سرتاسر دنیا توانسته با امکانات بی نظیر خود محبوبیت بسیاری را در بین کاربران اندرویدی کسب کند. برای استفاده از سرویس این برنامه را روی گوشی هوشمند یا تبلت خود نصب کرده و توجه داشته باشید که وقتی برای نخستین بار برنامه را اجرا می‌کنید ، باید در اینستاگرام ثبت نام کنید. ثبت نام کردن در اینستاگرام بسیار ساده و در حد وارد کردن یک نام و ایمیل است. Instagram در ایران برخلاف سایت‌ ها و شبکه‌ های اجتماعی مانند فیس‌ بوک، توییتر، یوتیوب و دیگر شبکه‌ های محبوب دنیا بطور کامل فیلتر نیست ولی طرح فیلترینگ هوشمند اینترنت روی آن اجرا شده‌ است.

   

   

  اینستاگرام دارای تنظیمات جالبی نیز می‌باشد، شما با فعال کردن یک گزینه، می‌توانید صفحه اینستاگرام خود را از حالت عمومی به خصوصی تغییر دهید، به این‌صورت تمامی پست های شما فقط برای کسانی که شما را دنبال کرده‌اند قابل مشاهده خواهند بود، نگران نباشید، وقتی صفحه شما خصوصی می‌شود، افراد برای مشاهده پست های شما می‌بایست در ابتدا درخواست دنبال کردن ارسال نمایند و تمامی درخواست ها نیز باید توسط شما تایید و یا رد شوند.

   

  قابلیت های برنامه اینستاگرام Instagram:

  • ارسال استوری، پست زمان دار
  • ارسال و دریافت لایک و کامنت
  • گفتگوی خصوصی در برنامه
  • ایجاد افکت های مختلف بر روی تصاویر خود
  • اشتراک تصاویر و ویدیو های خود در شبکه های اجتمایی
  • آپلود بدون محدودیت تصاویر و فیلم ها
  • ارسال مستقیم تصاویر و فیلمها به دوستان

  votre commentaire
 • خشم یکی از احساسات ماست ولی احساسی که که در آن خود را قربانی، مورد ناحقی، و یاتوهین دیگران دیده و میل و گرایش به انتقام را حداقل در درون خود حس میکنیم. در نتیجه خشم یک واکنش طبیعی و سالم به محرک هایی است که موجب ناراحتی و یا کلافگی ما شده اند. بسیاری از ما در هنگام خشم و در تناسب با موضوع ناراحت کننده خشم خود را با اعتراض، سکوت و یا ترک موقعیت نشان می دهیم. اما هستند افرادی که خشم آنها خیلی بیشتر از میزان و موضوعی است که باعث ناراحتی وکلافگی آنها شده است. واکنش این افراد، رفتار و برخورد های بسیار شدید و خشن در قالب داد و فریاد تا حد حمله و زدن دیگران و حتی خود می باشد. خانواده و شریک زندگی معمولا بیشترین شمار و راحت ترین قربانیان این افراد را تشکیل می دهند. متاسفانه این افراد از یک و یا ترکیبی از چند بیماری روانی رنج می برند.

  فیزیولوژی خشم:
  تعبیرو تفسیر یک محرک (موضوع) به محرکی تهدید آمیز و توهین کننده باعث ترشح یک سری هورمون ها در مغز می شود. این هورمون ها (آدرنالین، نور آدرنالین، نور اپی نفرین، و گلوکو کورتیزول) با پمپاژ خون به دستها و آمادگی آنها برای ضربه زدن همراه با افزایش شدت تنفس و ضربان قلب، فرد را برای حمله آماده می سازند. تظاهرات بیرونی این آمادگی در حیوانات و انسان معمولا صدا در آوردن، دندان نشان دادن، خیره به محرک نگاه کردن و بروز دیگر حرکاتی است که به محرک هشدار داده و آنرا از ادامه تحریک متوقف سازند. معمولا هیچ درگیری فیزیکی بدون ابراز اولیه خشم اتفاق نمی افتد. اما در بسیاری از بیماران روحی روانی خشم و درگیری فیزیکی آنی بوده و همزمان صورت میگیرند.

  علائم خشم

  • علائم تظاهری و مجازی: 
  بسیاری از جاندارن و خصوصا انسان قادر به تظاهر به خشم می باشند. در این حالت فرد یا جاندار با تظاهر به خشم سعی در کنترل محیط و پیشگیری از هر گونه احتمال تهدید علیه خود را دارد. هر چه فرد و یا جاندار از ضعف و ترس بیشتری رنج ببرد تظاهر به خشم بیشتری از خود دارد. افرادی که بی هیچ دلیل اخمو و خشن جلوه میکنند معمولا افرادی ترسو و بزدل بوده و سعی دارند با خشونت خود دیگران را ترسانده تا کسی مزاحم آنها نشود.

  • علائم باطنی: 
  ۱. سردی رفتار،
  ۲. انزوا،
  ۳. خود درماندگی و استیصال،
  ۴. وسواس،
  ۵. پنهان کاری،
  ۶. خود خوری،
  ۷. و تحریک دیگران به رفتارهای خشن و خشمگین

  • علائم بیرونی:
  ۱. زورگویی،
  ۲. تخریب،
  ۳. خود بزرگ بینی،
  ۴. حملات فیزیکی،
  ۵. رفتارهای شیدا گونه(کار شدید، تند راه رفتن و صحبت کردن، سریع رانندگی کردن)،
  ۶. خودخواهی نسبت به نیاز های دیگران،
  ۷. تهدید و ارعاب،
  ۸. سرزنش گری بیجا خصوصا برای رفتار های اشتباه خود فرد،
  ۹. رفتار های غیر قابل پیش بینی کردن (مصرف زیاد الکل و دارو، تنبیه بی دلیل دیگران، بحث های غیر منطقی، فوران عصبانیت، حمله فیزیکی و شفاهی به همه)،
  ۱۰. انتقام گیری (امتناع از بخشیدن و گذشتن، گذشته ناخوشایند را برای احساس گناه دادن و عذاب وجدان مرور کردن)

  عادت
  بروز خشم همچون بسیاری دیگر از رفتار ها میتواند تبدیل به یک عادت شود. بسیاری از بیماران شخصیتی علاوه بر داشتن روانی نا متعادل و غیر قابل پیش بینی که منجر به فوران خشم می شود، بدلیل رعایت حالی که اطرافیان برای وی معمول می داشتند عادت به خشمگین بودن و قداره بندی و زورگویی در خانه و خانواده را دارند. عادت به خشم عادتی است که از کودکی در کنار اختلالات روانی کودکی شکل گرفته و ترک آن مستلزم شعوری پرورش یافته و همت و پشتکاری اساسی و جدی است.

  بیماری هایی که موجب بیماری خشم نیز می شوند
  اختلال نافرمانی در کودکان و نوجوانان (ODD)، اختلال تخریب در کودکان و نوجوانان(CD)، بیش فعالی(ADHD)، انواع بیماری های جنونی(Psychosis)، بیماری دو قطبی(Bipolar Disorder)، بیماران پارانویید(ParanoidPersonality)، ضد اجتماعی(AntiSocial Personality)، شخصیت مرزی(Borderline Personality)، خودشیفتگی(Narcissistic Personality)، و بیماری ادواری فَوَران خشم (Intermittent explosive disorder (IED))

  کنترل و درمان خشم:
  درمان خشم مستلزم شناسایی بیماری ها و اختلالاتی است که در لایه های زیرین رفتار خشمگین پنهان شده و آنرا شدت می بخشد. اگر این بیماری ها ریشه در نامتوازن بودن هورمونهای مغزی و فوق کلیوی فرد داشته درمان دارویی (Haloperidol, Quetiapine, Lithium Carbonate) در کنار روان درمانی و مهارت سازی الزامی است. اما اگر ناتوانی فرد در ابراز خشمی “به اندازه” به کمبود مهارتهای بینشی و رفتاری وی باز می گردد، روان درمانی و پرورش شخصیت درمانی توانمند و قاطع در کنترل بیماری خشم خواهد بود. در هر دو صورت روانشناس و یا روانپزشکی حاذق و توانا و متخصص درکنترل و درمان خشم قادر خواهد بود تا بیماری را به حداقل شدت خود رسانده و آنرا ریشه کن نماید. همچنین کلاسهای کنترل خشم یکی از نیازهایی است که فرد مبتلا می باید همواره و جهت یادآوری شرکت کرده و ادامه دهد.

  تکنیک ها ی درمانی موجود
  • ) Cognitive behavioral affective therapy پرورش مهارتهای بینشی و رفتاری(
  • Heart coherence training (کنترل ضربان قلب با تکنیک های خود آگاهی و بیو فیدبک)
  • Suppression(کنترل خشم به اندازه ای که در تناسب با محرک بوده و موجب مشکلات بعدی نشود)
  • Dual thresholds model (سیستمی که در سازمان ها و ادارات برای کنترل خشم و تبعات مخرب آن استفاده می شود)

  نکاتی سودمند برای کنترل و درمان  خشم 
  ۱. ابراز خشم باعث کمتر شدن آن نمیشود بلکه میتواند تبدیل به عادتی بسیار زشت و مخرب شود و معمولا هم با ندامتی شدید بعد از فروکشیدن خشم همراه است.
  ۲. مصرف الکل، مواد مخدر و سیگار باعث حساس تر شدن و آسان تر شدن ابراز خشم می شود و به همین دلیل است که معتادین به مخدر ها و الکل خیلی سریع تر و بیشتر عصبانی می شوند.
  ۳. کوتاه نیامدن و افتخار به جوابِ همه را با قلدری و خشم دادن، نشانه قدرت و احاطه داشتن بر مسائل و دیگران نیست. بلکه نشانگر ضعف ما در داشتن ابزارهای دیگری برای موفق و دوست داشتنی بودن است.
  ۴. مخالفت با نظرات و اعتقادات به معنای به چالش کشیدن ما نیست بلکه تنوعی است در نگرش به موضوعات و مسائل زندگی. فردی که مخالفت با خود را نوعی توهین و چالش به شمار می آورد فردی است ناتوان و سطحی نگر در برخورد و حل موضوعات.
  ۵. استفاده از کلماتی مانند همیشه، هرگز و کاش نشانگر دروغین بودن ادعایی است که فرد خشمگین در توجیه خشم خود علیه دیگران استفاده میکند.
  ۶. افرادی که برای رفتار دیگران “باید” و “نباید” های زیادی دارند خودشان کمترینِ همان باید و نباید ها را رعایت میکنند و از بینشی خشک و غیر حقیقی رنج می برند.
  ۷. پیش داوری کردن، ما را از شنیدن کامل موضوع محروم کرده و باعث قضاوتی میشود که خشم ناشی از آن تنها باعث بی منطق جلوه کردن و تنفر اطرافیان از ما گردد.
  ۸. سرزنش کردن رفتاری است مخصوص آنهایی که از مسئولیت پذیری وحشت دارند. این ناتوانی در پذیرش سهم خود فرد است که باعث کلافگی و خشم وی میگردد.
  ۹. افرادی که دنبال عیب میگردند و با شمردن عیوب دیگران منتظر لحظه ای هستند که تعداد عیبها به حد تنبیه و سرزنش اطرافیان برسد، دلی بسیار کوچک و آزرده و ذهنی بسیار منفی و مریض دارند. زندگی در شمردن و پیدا کردن ایراد ها و عیب ها نیست بلکه در پیدا کردن نقاط قوت، و پرورش و افزایش آنهاست.
  ۱۰. قبل از اینکه خشم تمامی رفتار و احساس وجودی ما را اشباع کند، بهتر است به ارزش موضوعی که ما را خشمگین کرده، میزان خشم و تناسب آن با موضوع، و عواقب آنرا بخود یاد آوری کنیم (تمرینی بسیار مهم).
  ۱۱. مهارتهای ارتباط موثر و راه های کاهش استرس را در کلاس ها و با مربی پرورشی یا مشاور متخصص خود بیاموزیم تا دچار قضاوتی غلط و رفتار و واکنشی غلط تر از آن نشویم.

  نکاتی مهم برای قربانیان خشم
  اگر شریک زندگی شما و یا یکی اطرافیان دچار خشمی متوالی، شدید، و سریع است:
  ۱. مرزی از رفتار و بیان را با وی مشخص کرده و با قاطعیت و صراحت به وی بفهمانید که چه چیزی را تحمل و چه چیزی را تحمل نمی کنید.
  ۲. صبر کنید تا در زمان آرامش با وی در مورد بیماری خشم او صحبت کرده و از وی بخواهید که بدنبال کمک از متخصصین به این عارضه باشد.
  ۳. اگر فرد خشمگین قادر به کنترل خود نیست از محل خود را دور کنید تا آسیبی به شما نرسد. ماندن در محل تنها تشدید کننده و عادت دهنده است.
  ۴. اگر قادر به دفاع از حقوق و حرمت خود نیستید به متخصصین رفتار برای پرورش شخصیت و اعتماد بنفس خود مراجعه کنید.
  ۵. سلامت و امنیت شما مهمترین چیزی است که در زندگی دارید. آگر آنرا در خطر می بینید خود را از خطر و فرد خطرناک دور کنید. قانون پشتیبان شماست و با هرگونه خطری که شما را تهدید کند برخورد می کند. به قانون مراجع کنید و با مخفی کردن جرائمی همچون ضرب و شتم و تجاوز خودتان شریک جرم و قانون شکن نشوید.

  کلاس های کنترل و درمان خشم

  منبع: کلینیک طب روان


  votre commentaire