• چاپ کاتالوگ یکی از مهمترین بخش های تهیه یک کاتالوگ استاندارد و خاص است. تمام هزینه و زمانی که صرف تهیه و طراحی محتوای کاتالوگ شما شده است، در این مرحله خود نمایی می کند. البته با رعایت چند نکته، بدون نیاز به دانش چاپ می توانید کاتالوگ خود را به بهترین شکل چاپ کنید. قبل از چاپ کاتالوگ خود حتما به نکاتی که در مقاله صفر تا صد یک کاتالوگ استاندارد ذکر شده است، توجه نمایید و مطمئن شوید که آنها را رعایت کرده اید. پس از اطمینان از نکات ذکر شده حال نوبت به بررسی مولفه های تاثیر گذار در چاپ کاتالوگ و تاثیر آنها می رسد. برای مشاوره چاپ کاتالوگ می توانید با کارشناسان فروش استودیو آرت سنتر تماس بگیرید.


  1- انواع کاغذ و قطع کاتالوگ

  نوع معمول کاغذ مورد استفاده در کاتالوگ، گلاسه است که خود انواع مختلفی دارد. بسته به سلیقه خود و نوع طراحی می توانید از گلاسه براق یا مات استفاده نمایید. گرماژ کاغذ کاملا بستگی به تعداد صفحه کاتالوگ شما دارد. به صورت پیش فرض می توانید در چاپ کاتالوگ خود از گرماژ ذیل استفاده کنید :

  • چاپ کاتالوگ ( تا 30 صفحه ) : جلد 250 گرم   |  صفحات داخلی : 150 گرم

  • چاپ کاتالوگ ( 30 تا 100 صفحه ) : جلد : 300 گرم | صفحات داخلی : 135 گرم

  قطع کاتالوگ شما نیز کاملا بسته به نوع کاربری کاتالوگ شما دارد. پیشنهاد می کنیم از قطع های معمول مثل A4 و یا قطع های مربعی (خشتی) . چرا که این ابعاد به صورت تجربی مورد استفاده قرار گرفته اند و حمل و نقل آنهاو از آن مهمتر نحوه جا گرفتن آنها در کتابخانه مشخص و راحت است. سایز های غیر استاندارد باعث می شوند تا کاتالوگ شما زود تر فرسوده شود و دیگران نتوانند آن را با خود حمل کنند.

  چاپ کاتالوگ

  2- انواع صحافی

  صحافی کاتالوگ به دو صورت ذیل صورت می گیرد :

  • چسب گرم
  • منگنه ( تخت یا لوپ Loop )

  صحافی چسب گرم : مناسب برای کاتالوگ های ضخیم می باشد. در این حالت کاتالوگ شما درست مثل یک کتاب صحافی می شود و در صورتی که ضخامت کاغذ ها و تعداد صفحات شما بالا باشد می توانید از دوخت نیز استفاده نمایید. در صورتی که از صحافی چسب گرم استفاده می کنید حتما دقت داشته باشید تا گرماژ صفحات داخلی شما بیش از حد زیاد نباشد. چراکه پس از چند بار استفاده، کاتالوگ شما اصطلاحا ورق ورق می شود و چسب توان تحمل فشار آمده را نخواهد داشت.

  صحافی منگنه تخت : این دست از منگنه ها درست شبیه منگنه های عادی است که همه آن را می شناسند. منگنه تخت مناسب چاپ کاتالوگ در تعداد صفحات کم (حدود 15) صفحه است. برای محکم شدن منگنه ها و درگیری بیشتر آنها با صفحات،حتما از انواع سلفون ها (در ادامه معرفی می شود) استفاده نمایید.

  منگنه لوپ

  صحافی منگنه لوپ Loop : این نوع از منگنه ها با توجه به اختلاف قیمت کم آنها با نمونه تخت، برای چاپ کاتالوگ پیشنهاد می شوند. دلیل اول این است که این منگنه ها به دلیل ساختار خود به نوعی در عطف (محل خط تا ) می پیچند و شبیه یک گیره صفحات را درگیر می کنند. دلیل دوم این است که به دلیل دایره ای بودن آنها در نمایشگاه ها می توان به راحتی از استند ها آویزان کرد. اما نقطه ضعف این نوع از صحافی زمانی نمایان می شود که شما می خواهید کاتالوگ خود را داخل پاکت هم سایز کاتالوگ خود قرار دهید. زائده دایره ای شکل به درب پاکت فشار می آورد و ممکن است آن را پاره کند. اما به هر حال استفاده از این نوع منگنه ها در چاپ کاتالوگ بسیار متداول می باشد.

  انواع دیگری از صحافی ها هستند مثل سیمی و … که برای چاپ کاتالوگ معمولا استفاده نمی شوند. در مواردی هم از ترکیب این دو منگنه برای اطمینان از استحکام کاتالوگ استفاده می شود.

  3- انواع روکش (سلفون)

  امروزه کمتر کاتالوگی بدون داشتن روکش یا همان سلفون می بینیم. پیشنهاد می کنیم شما هم حتما در چاپ کاتالوگ خود از سلفون برای جلد استفاده نمایید. این روکش ها کاملا ضد آب هستند و باعث می شوند تا جلد کاتالوگ شما (که در دسترس ترین صفحه است) دیرتر فرسوده شود. استفاده از سلفون باعث می شود تا جلد کاتالوگ به راحتی پاره نشود و در صورتی که روی جلد آب بریزد و یا کثیف شود به راحتی بتوان آن را تمیز کرد. از همه مهمتر پس از مدتی ممکن است مرک و یا کاغذ استفاده شده در کاتالوگ شما به دلیل نا مرغوب بودن و یا در معرض عناصر شیمیایی موجود در هوا رنگ پریده شوند یا تغییر رنگ بدهد. سلفون باعث می شود تا این اتفاق دیرتر برای کاتالوگ شما رخ دهد و به نحوی محافظ همه فن حریف کاتالوگ شما است ! انتخاب نوع آن هم کاملا بستگی به سلیقه و نوع طراحی کاتالوگ شما دارد.

  انواع سلفون :

  • سلفون مات
  • سلفون براق
  • سلفون های تزئینی ( مخملی و … )

  قبل  از استفاده از سلفون ها حتما نمونه های آن را از نزدیک ببینید و با هم مقایسه کنید. اگر به طور مثال جلد شما تیره است، حتما نمونه سلفون های مات و براق را روی نمونه مشابه آن ببینید چراکه سلفون ها ممکن است رنگ شما را به طور یک دست 10 تا 15 درصد تیره یا روشن کند. این به دلیل حرارت دستگاه سلفون و پرس کاغذ است. اگر روی رنگ ها حساس هستید حتما نمونه های مشابه را به دقت بررسی کنید.

  4- روکش های برجسته

  روکش های برجسته یا همان  UV ها در واقع جنبه تزیینی دارند. در استفاده از این نوع از خدمات چاپ، زیاده روی نکنید. معمولا سطح کمی از کاتالوگ را که از اهمیت بیشتری برخوردار است (مثل لوگو) برجسته می کنند. در این فرایند ضخامت این بخش حدود 2 تا 5 میلی متر افزایش پیدا می کند که می تواند باعث جذابیت بیشتر کاتالوگ شود.


  استودیو آرت سنتر


  votre commentaire
 • آماده سازی رنگ برای نقاشی ساختمان 

  اگر تصمیم دارید که رنگ روغنی را پیاده سازی نمایید، بایستی حتما از باز بودن کامل پنجره ها مطمئن گردید. چراکه تینر افزوده شده به رنگ، دارای بویی ماندگار و در عین حال بسیار نامطبوع است. بسیاری توصیه می کنند که دیوارها را ترجیحا با رنگ پلاستیک رنگ آمیزی نماییم. با این حال اگر کودک خردسالی در منزل دارید که ممکن است بر روی دیوارها نقاشی بکشد، احتمالا رنگ روغن گزینه ی مناسب تری خواهد بود.

   در ادامه پس از این که نوع، جنس و رنگ دلخواه خود را انتخاب نمودید، بایستی اقدام به آماده سازی رنگ نمایید. برای این منظور شما می بایست رنگ را در ظرفی جداگانه ریخته و بنا به دستورالعمل آن، آن را روان نمایید. این نکته را نیز از یاد نبرید که رنگ به خوبی و به صورت یکنواخت مخلوط گردیده باشد. هم چنین بایستی غلظت آن به اندازه کافی بوده و پس از هر مرتبه رنگ آمیزی، جهت حرکت قلم مو یا غلتک به یک شکل باشد. متاسفانه برخی به این نکته توجه نداشته و یک بار قلم مو را از بالا به پایین و بار دیگر نیز از چپ به راست حرکت می دهند. به منظور پوشش بهتر، توصیه می گردد که یک دست رنگ به صورت کامل از یک جهت اجرا گشته و دست دوم نیز به صورت کامل به جهت عمودی روی آن اجرا گردد.

  نقاشی ساختمان را از کجا شروع کنیم؟ 

  شاید یکی از متداول ترین سوالات برای بسیاری از عزیزان علاقه مند به نقاشی ساختمان در تهران ، بخش شروع و استارت آن است. لازم به ذکر است که در این مورد، بسیاری از نقاشان به صورت سلیقه ای عمل می کنند. با این حال در اینجا می خواهیم انجام این کار را به صورت اصولی برای شما عزیزان یادآور شویم.

  گام اول: رنگ آمیزی و نقاشی سقف (نقاشی ساختمان با غلطک) 

  اگر قصد دارید که کار نقاشی ساختمان در غرب تهران را برای ساختمان خود انجام دهید، بهترین کار این است که از رنگ آمیزی و نقاشی سقف ساختمان شروع کنید. شما می توانید برای رنگ آمیزی سقف از غلتک رنگ با دسته قابل تنظیم استفاده نمایید که در حال حاضر در تمام فروشگاه های رنگ و ابزارآلات موجود می باشد شایان ذکر است برای لیست قیمت نقاشی ساختمان به سایت یاور مراجعه کنید.

  لوله بازکنی
  این روزها استفاده از خدمات لوله بازکنی جهت رفع گرفتگی آشپزخانه، ظرفشویی، سرویس‌ بهداشتی از جمله گرفتاری‌های روزمره بحساب می آید. که اگر برای دریافت خدمات لوله بازکنی، با یکی از برچسب‌های تبلیغاتی تماس گرفته باشید بدونه تردید با تجربه بدی از هزینه‌های نا متعارف و خدمات ناقص مواجه خواهید بود.

  مسددود شدن جزئی لوله ها ممکن است با مسائل جزئی از قبیل تخلیه کند آب سینک آشپزخانه یا سرویس یهداشتی آغاز گردد. اما می توانند به سرعت به مشکلات بزرگ تبدیل شوند؛ اهمیت دادن به این موضوع و رفع علت مسدود شدن جزئی لوله می تواند از تعمیرات پرهزینه لوله بازکنی جلوگیری کند.

  جالب است بدانید در آپارتمان ها به علت اشتراک لوله های فاظلاب و ... در بسیاری موارد علت گرفتگی لوله ها ما نیستیم و مثلا بی مبلاتی یکی از همسایه‌ها یا حتی  مثلا  اتداختن نوار بهداشتی در چاه توسط مهمان به علت خجالت باعث اختلال و گرفتگی لوله ها شده است در این مقاله سعی بر این است لوله بازکنی فوری  راهکار های به شما آموزش دهیم که ابتدا خودتان اقدام به باز کردن لوله ها گرفته شده کنید و در صورتی که موفق به این عمل نشدید به شما میگیویم با چه معیاری و با چه هزینه ای جهت لوله بازکنی از شرکت های فعال در این حوزه کمک بگیرید؛ که از شما هزینه دو چندان دریافت نگردد. با توجه به کلاهبرداری های زیاد در حوزه لوله بازکنی ارزان که حتی بازتاب رسمی در رسانه های ملی داشته است؛ پیشنهاد میگردد مطالب زیر را دقت دنبال کنید.

   

  نصب کاشی 

  کاشی کار‌ حرفه‌ای برای نصب کاشی و سرامیک در فضاهایی مثل بین کابینت، سرویس‌ بهداشتی همچنین فضاهای بیرونی مثل پارکینگ و حیاط و تراس فعالیت خود را در ساختمان شما اغاز میکند.

  گاهی نصاب کاشی با نصب کاشی با نصب سرامیک به کار خود پایان میدهد یا کاشی کار بعد از نصب روشویی جدید و به منظور پوشاندن ظاهر نامناسب بوجود آمده پس از بنایی یا لوله‌کشی عملیات خود را پایان میدهد. در برخی موارد بعد از اتمام فعالیت نصاب کاشی صاحب خانه دست به عملیات بازسازی دیگری هم میزند که در این موارد نکات زیر ضروری است رعایت گردد همچنین همکاران مجموعه یاور میتواند مشاور شما و در صورت نیاز با نظر شما بازسازی را اجرا کنند 

   پیشنهاد میگردد قبل از خرید کاشی یا سرامیک با کاشی کار ساختمان خود هماهنگی لازم راانجام دهید ممکن است نکته ای از جمله ابعاد کاشی و نوع کاشی کف و غیره که از دید شما پنهان مانده باشد و تاثیر بسزایی در اجرای کار شما داشته باشد.

  در مقاله زیر سعی داریم شما را به عنوان صاحبخانه و تحویل گیرنده کار با فرایند غیره تخصصی کاشی و کاشی کاری بر اساس سرفصل زیر اشنا کنیم 

  ·         آنچه باید قبل از کاشی کاری به عنوان مالک ساختمان بدانید 

  ·         مقدار کاشی مورد نیاز 

  ·         آنچه باید در حین کاشی کاری به عنوان مالک ساختمان بدانید 

  ·         آنچه هنگام تحویل کار از کاشی کار باید بدانید 

   


  votre commentaire
 • دانلود وکتور خطی لوازم الکترونیکی برقی graphicriver Minimal Vector Devices

   

  دانلود وکتور خطی تصاویر(لوازم الکترونیکی . برقی) : وکتور حاشیه های خطی لایه باز

  این فایل دانلودی حاوی 20 نوع تصویر وکتور (vector line illustrations) با موضوع لوازم الکترونیکی و برقی مانند : گوشی اسمارت فون ، تیبا ، لب تاب و مانیتور کامپیوتر است.و ویرایش این طرح های وکتور، خیلی ساده و راحت و بدون افکت کیفیت انجام میشود.

  مجموعه (graphicriver 20 Minimal Vector Devices) خیلی ساده قابل ویرایش (Easy to use) می‌باشد و تا هر سایزی قابل تغییر در اندازه است. از ویژگی های مهم این مجموعه میتوان امکان تغییر مقیاس آن به هر اندازه (Scalable to any size) ، قابلیت سریع تغییر رنگ بدنه اشکال (Change body and screen colours quickly) قابل ویرایش به صورت رسبانسیو (responsive compositions) طبق خواسته شما و …. را نام برد.

  این مجموعه‌ طرح وکتور مینیمال به صورت  وکتورهای خطی (vector line) طراحی شده و خطوط حاشیه ی آنها بخوبی از نواحی سالید (نواحی رنگ پرشده) ایزوله و استفاده از آن آسان است.در یک سبک ساده ساده با خطوط و جدا شده مناطق جامد برای بدن دستگاه و صفحه نمایش منطقه است.

  برای دانلود رایگان طرح وکتور خطی مجموعه تصاویر لایه باز و وکتور آرم و لوگو با موضوعات مختلف با فرمت برداری وکتور و …. با تمام فرمت های EPS و AI و PSD و PNG و CSH و SVG با ما همراه باشید….


  votre commentaire
 •  

  خريد كتاب از آمازون

  از آنجايي كه خريد كتاب از آمازون و يك سري كتابهاي خارجي براي برخي از هموطنان عزيز سخت است بر آن شديم كه به هموطنان عزيز در مورد خريد آخرين نسخه هاي كتاب هاي آمازون كمك كنيم. ما توانايي خريد نسخه هاي چاپي ارجينال با تضمين خريد از آمريكا را داريم.اين نوع كتاب ها به صورت الكترونيكي يا چاپي بوده و ميتواند در پلتفرم هاي مختلف استفاده قرار بگيرد.

  براي خواندن و استفاده از كتاب هاي آمازون آمريكا حتما بايد اكانت آمازون داشته باشيد ولي براي نسخه هاي PDF و ePub نيازمند نرم افزار خاصي نمي باشد. كتاب هاي سفارش داده شده حتما در كنار نسخه ارجينال نسخه PDF تبديل شده هم ارسال مي شود كه كار كتاب خوانان عزيز راحت تر انجام شود.

  براي خريد كتاب از آمازون ، گوگل بوك يا … تنها كافيست لينك كتاب را در نوار جستجو بالاي سايت مالتينا وارد كنيد، ثبت سفارش كنيد و بعد با استفاده از اكانت خودتان كه در سامانه ثبت كرده ايد سفارش شما دريافت شده و برآورد خواهد شد. لطفا قبل از ثبت سفارش جديد براي كاهش زمان تحويل از بخش خريد كتاب عنوان مورد نظر خود را جستجو كنيد.

   

   

   

  خريد كتاب از آمازون با حداقل ۸۰ درصد تخفيف

  خريد كتاب از آمازون توسط تيم  malltina با حداقل ۸۰ درصد تخفيف نسبت به قيمت كتاب در آمازون انجام مي‌شود. بسياري اوقات نسخه ترجمه‌شده كتاب‌هاي خارجي در بازار ايران يافت نمي‌شود. ازاين‌رو دانشجويان و اساتيد دانشگاهي نياز به خريد كتاب‌هاي زبان اصلي مي‌كنند. به علت تحريم‌هاي همه‌جانبه‌اي كه در سال‌هاي اخير بر كشور تحميل شد، سايت‌هاي فروش كتاب خارجي از ارسال نسخه چاپي كتاب‌ها به مقصد ايران خودداري مي‌ورزند. خريد نسخه چاپي كتاب‌ها از طريق مالتينا امكان‌پذير است. و علاوه بر هزينه به صرفه جهت خريد و ارسال كتاب‌ها، كمتر از 15 روز زمان نياز است تا كتاب‌ها به ايران ارسال شوند. اما برخي سايت‌ها نظير آمازون الزاما نسخه الكترونيكي كتاب را ندارند و شما مجبور هستيد تا براي مطالعه آن كتاب حتما نسخصه چاپي كتاب را از آمازون خريداري كنيد امكان خريد نسخه چاپي كتاب‌ها براي تيم malltina فراهم است.

   

   

   

  خريد مستقيم كتاب از آمازون

  سايت آمازون حتي اجازه مشاهده كتاب‌هاي كيندل را به ايرانيان نمي‌دهد جه برسد به فروش اين كتاب‌ها! به‌طور مثال اگر با آي پي داخل كشور ايران بر روي لينك خريد اين كتاب كليك كنيد فرمت Kindle كتاب را مشاهده نمي‌كنيد! ولي اگر از نرم‌افزارهاي تغيير آي پي استفاده كنيد امكان خريد نسخه كيندل كتاب براي شما فراهم مي‌شود. علاوه بر اين امكان خريد مستقيم از آمازون نيست. بايد از سايت‌هاي واسطه كارت‌هاي اعتباري با مبلغ بالاتر از قيمت اصلي آن تهيه كنيد و سپس اقدام به خريد كتاب از آمازون كنيد. درنهايت قيمت كتاب‌هاي كيندل معمولاً بالا است. مثلاً براي همين كتاب بايد ۸۹ دلار معادل ۴۰۰ هزار تومان پرداخت كنيد!

   

  خريد كتاب‌هاي آمازون با مالتينا

  اين امكان براي تيم مالتينا فراهم است كه تمامي كتاب‌هاي آمازون را با بيش از ۸۰ درصد تخفيف از طريق كتابخانه‌هاي عمومي و همچنين دانشگاهي خارجي تهيه نمايد. قيمت نسخه الكترونيك كتاب‌ها در مالتينا بسيار پايين‌تر از قيمت كتاب‌ها در آمازون مي‌باشد. بنابراين نيازي نيست كتاب‌هاي آمازون را باقيمت‌هاي بالايي تهيه نماييد. به‌عنوان‌ مثال تهيه كتاب ۴۰۰ هزارتوماني بالا براي تيم مالتينا با مبلغ ۱۵ هزار تومان امكان پذير است.

   

  مراحل خريد كتاب از آمازون در مالتينا

  جهت خريد كتاب‌ از آمازون ، ابتدا وارد صفحه اصلي سايت malltina شويد. در فيلد جستجو تنها عنوان كتاب را وارد نماييد. درصورتي‌كه كتاب مدنظر شما در سايت موجود باشد، امكان خريد مستقيم كتاب براي شما فراهم خواهد شد. علاوه بر اين در صورتي كتاب مدنظر شما در سايت موجود نباشد، امكان سفارش كتاب نيز وجود دارد. راهنماي كامل دانلود كتاب از سايت مالتينا و در صفحه راهنماي دانلود و سولات متداول  قابل مشاهده است.

  تيم مالتينا آماده پاسخ‌گويي سؤالات شما در مورد خريد كتاب از آمازون مي‌باشد. سؤالات خود را از طريق پشتيباني سايت ارسال نماييد.


  خريد كتاب از آمازون Amazon

  بي شك دسترسي به آخرين نسخه‌هاي كتاب‌ها فيزيكي و حتي كتاب‌هاي الكترونيكي PDF و نسخه الكترونيكي Kindle نياز هر دانشجو، محقق ،پژوهشگر و علاقمندان به مطالعه است، اما با توجه به اينكه كاربران ايراني دسترسي به روش‌هاي پرداخت بين‌المللي ندارند، لذا خريد كتاب بصورت فيزيكي و بعضيا بصورت الكترونيكي امكان‌پذير نيست. با استفاده از سرويس خريد كتاب سايت ماتينا امكان سفارش كتاب و محصولات فرهنگي از وبسايت آمازون امكان‌پذير است .

   

  طريقه سفارش و خريد كتاب از آمازون Amazon

  در صورتي كه فقط نياز به خريد كتاب از آمازون Amazon داريد، مي‌توان بجاي خريد كتاب فيزيكي نسخه الكترونيكي ( كيندل Kindle) تهيه كرد و مستقيم براي حساب كاربري شخص مورد نظر ارسال نمود بدون نياز به هر گونه گيفت كارت و سپس بعد از نصب اپليكيشن كيندل (اندرويد / iOs / ويندوز ) به قمسمت كتابخانه رفته و كتاب مورد نظر را خواهيد ديد.

   

  چنانچه فقط نياز به خود كتاب بصورت فيزيكي داريد، بعد از عضويت در سايت، لينك كتاب را در نوار جستجو درج كنيد و سپس اقدام به ثبت سفارش كنيد تا 15 روز بعد درب منزل تحويل بگيريد.

   

  حتي‌المقدار براي خريد كتاب‌ از آمازون، روي آمازون كشورهاي اروپايي جستجو كنيد ( سفارش كتاب از طريق حساب كاربري داراي حساب Prime انجام مي‌شود كه ۴۸ تا ۷۲ ساعت بعد از سفارش كتاب به دست مالتينا خواهد رسيد)

  دقت فرماييد كتاب،مجله و محصول فرهنگي مغايرتي با قوانين گمركي و فرهنگي كشورمان نداشته باشد، در غير اينصورت امكان كنسل شدن خريد شما وجود خواهد داشت و يا درگمرك برگشت خواهد خورد و عواقب آن تماما متوجه سفارش دهنده است.

  در زمان سفارش كتاب‌ها فقط معادل ريالي كتاب‌ها دريافت خواهد شد، و زمان پست كردن كتاب و محصولات، هزينه آن جداگانه دريافت خواهد شد، بطور مثال زمان سفارش شما فقط هزينه خود كتاب را پرداخت خواهيد كرد و بعد از اينكه كتاب‌ها آماده پست شدن به سفارش دهنده شد، هزينه پستي توسط دفتر پستي محاسبه و فاكتور آن جداگانه محاسبه و ارسال مي‌شود .

  در صورت موجود نبودن كتاب ، نشريه ، مجله و هر كالاي مورد نظر شما در آمازون كشورهاي اروپايي، امكان تهيه آن از سايت  Amazon.com هم خواهد بود اما زمان بيشتري براي دريافت خواهد برد.

  در صورت سفارش چند محصول ، بعد از رسيدن آخرين محصول ، همه موارد يكجا براي سفارش دهنده ارسال خواهد شد.

  مالتينا در كشورهاي آلمان و ايتاليا امكان دريافت سفارشات و خريد كتاب از آمازون Amazon را دارد بنابر اين از اين دو كشور سفارش شما به سمت ايران پست خواهد شد ، بنابر اين بر خلاف سايت‌هاي ديگر كه دفتر آن‌ها در دوبي است و خريدار مجبور به پرداخت ۲بار هزينه گمرك است در مالتينا شما فقط هزينه گمرك كشور ايران را پرداخت مي‌كنيد.

   

  تصورات نادرست در مورد خريد كتاب از آمازون

  • درست است كه كتاب‌هاي كاغذي (Paperback) به ايران پست نمي‌شوند، ولي كتاب‌هاي كيندل (Kindle) نسخه كاغذي نيست و به صورت الكترونيكي مي باشد، بنابراين نياز به پست نيست. شما مي‌توانيد كتاب‌هاي الكترونيك فروشگاه كنيدل را به محض خريد مشاهده و مطالعه كنيد. شما از طريق ماليتنا ميتوانيد حتي كتاب هاي كاغذي را از آمازون آمريكا سفارش داده و درب منزل در ايران تحويل بگيريد.

   

  • برخي گمان مي‌كنند كه براي استفاده از كتاب‌هاي الكترونيك، بايد حتما كتاب‌خوان كيندل داشت. اين تصور كاملا اشتباه است. كيندل برنامه‌هايي براي همه سيستم عاملها دارد. بعد از نصب اپليكيشن كيندل (

  votre commentaire
 • مدیریت دانش یکی از تکنیک هایی است که به اشتراک گذاشتن دانش متخصصان و جریان آزاد آموزش در سازمان کمک های شایانی می کند.

  دنیای مدیریت دانش بسیار گسترده است و خودش یک سیستم حرفه ای را می طلبد.  اما از انجایی که تخصص من ساده سازی دانش مدیریت و البته کاربردی نمودن آن است، در ادامه چندین پیشنهاد عالی و کاملا کاربردی برای مدیریت دانش سازمانی برای شما دارم.

  تصور کنید افراد تیم تان درسی بسیار گرانبها آموخته اند که به موجب آن می توان میلیون ها تومان در سازمان صرفه جویی کرد و البته این درس برای کلیه ی افراد سازمان کاربردی و قابل اجرا خواهد بود.
  حال تصور کنید که هیچ کس دیگری در سازمان شانس یادگیری این درس و دانش را نداشته باشد.

  به نظرم فاجعه است ، چه ضرر و زیانی!

  این اتفاقی است که اغلب سازمان های ما به آن دچار هستند.

   بارها اتفاقات و مسائل در سازمان تکرار می شوند و هربار از همان جایی که چند وقت پیش آسیب دیده ایم دوباره آسیب می بینیم.
  این موضوع بارها و بارها در مورد مشکلات مختلف تکرار می شود و اغلب حافظه سازمانی هم آن را به خاطر نمی آورد.
  گروهی کاری عالی انجام می دهد ولی کسی آن را تبدیل به دانش برای کل سازمان نمی کند و افراد دیگر سازمان این روش عملکرد و بهبود را نمی آموزند.
  اینجا هم باز ضرر پشت ضرر برای سازمان رقم خواهد خورد.

  مدیریت-دانش-سازمانی 

  مخازن سازمانی (افرادی که دانش را نزد خود نگه می دارند) اغلب موجب توقف یا بازداشتن توانایی افراد برای همکاری با یکدیگر خواهند شد.

  این امر مانع به اشتراک گذاشتن اطلاعات و دانش توسط کارکنان خواهد شد، مخازن مانند یک مخزن همه چیز را به درون می کشند و اجازه جریان آزاد اطلاعات را نمی دهند. آنها از اشتراک آموخته های افراد با یکدیگر نیز جلوگیری می کنند.

   این امر موجب بیهودگی، ناکارآمدی، بی کفایتی و استفاده ی غیر مؤثر از دانش سازمانی می گردد.

  در ادامه پیشنهادهایی برای مدیریت دانش در سازمان به صورت کاربردی داده شده است. به دقت به آنها توجه کنید و آنها را بکار ببرید تا بتوانید جریان اطلاعات را آزاد کنید.

  پشنهادهایی کاربردی برای مدیریت دانش سازمانی

  1. انتظاراتتان را تنظیم کنید و بگویید می خواهید افرادتان چه کارهایی را به انجام برسانند:

  افراد موجود در قسمت های دیگر سازمان را بشناسید و با آنها آشنا شوید.

   به خوبی از آنچه در سایر بخش های کسب و کار می گذرد اطلاع داشته باشید.

  خودتان آموزه هایتان را با دیگران به اشتراک بگذارید.

   بررسی کنید و ببینید در ابتدای آغاز پروژه از چه مواردی آگاهی داشتید.

  افرادی را شناسایی کنید که علاقه مند به آموزش باشند.

   

  1. برای حمایت و تقویت این انتظارات، از افرادتان بپرسید آنها از دیگران چه نکاتی را آموخته اند.

  این نکته تاکید می کند که شما می خواهید افرادتان به آنچه دیگران انجام می دهند توجه کنند و از آنها درس بگیرند.

  آنها را ترغیب کنید هر هفته یک نکته از دیگران بیاموزند و آن را به شما گزارش دهند. سپس شما این نکات را دسته بند و مستندسازی کنید. این تکنیک بی نظیر عمل می کند.

  سؤالاتی مشابه سؤالات زیر از افرادتان بپرسید. این کار به تیم تان کمک می کند که سمت و سوی یادگیری سازمانی را بهتر درک کنند.

  این مطلب را از دست ندهید-->  آموزش کارکنان را چگونه انجام دهیم؟

   چه کسی قبلا، کاری مشابه این کار را انجام داده است؟

  ما از گروه X چه نکاتی می توانیم بیاموزیم؟

   افراد در گذشته خواستار انجام دادن چه کارها و اقداماتی بوده اند؟

   هنگامی که با فرد X سخن می گویید، چه چیزهایی میاموزید؟

  مدیریت-دانش-سازمانی 

  1. درباره ی اهمیت مدیریت دانش و کسب و به اشتراک گذاشتن آن میان افراد سازمان، آگاهی لازم را در گروه تان به وجود آورید.

  از موفقیت های گذشته بگویید. درباره ی کسب موفقیت ها در سایر بخش های سازمان با اعضای گروه تان گفتگو کنید.

  1. چک کردن امور با سایر افراد، را جزو فرایند کاری تان در سازمان قرار دهید.

   برای مثال، اولین گام در دستیابی به یک ابتکار جدید پی بردن به این مسئله است که دیگران در سازمان درباره ی این موضوع چه اقداماتی انجام میدهند.

  2. جلساتی درباره ی بررسی وبازپرسی مطالب، راجع به فرآیندها برگزار کنید تا آموزه های مفید را میان اعضای گروه به اشتراک بگذارید.

  سایر افرادی را که ممکن است از این موضوع نفعی ببرند نیز در این جلسات دعوت کنید

  1. مطمئن شوید افرادی که با مشتریان مشابه مشغول به کار هستند نیز مشغول تبادل و آموختن اطلاعات اند.

  مشتریان دوست ندارند یک مسئله را با چند نفر در میان بگذارند. شما باید کاری کنید که دانش مرتبط با مشتریان و اطلاعات آنها بین تمامی افراد گروه به اشتراک گذاشته شود.

  1. موانع به اشتراک گذاشتن اطلاعات و مدیریت دانش نهفته در آن سوی مرزهای سازمان را بشناسید.

  ببینید آیا افراد به جای آنکه با رقبای خارجی خود رقابت کنند، با یکدیگر مشغول رقابت هستند یا خیر و چرا. با همکارانتان در گروه صحبت کنید و روی اهداف پربازده تر تمرکز کنید.

   

  منبع مطلب


  votre commentaire


  Suivre le flux RSS des articles de cette rubrique
  Suivre le flux RSS des commentaires de cette rubrique