• چگونه ریلکس شویم؟

   

  شکی نیست که سبک زندگی مدرن امروزی می تواند استرس زا باشد. بین کار ، خانواده و تعهدات اجتماعی ، سخت است که بتوانید برای خود وقت بگذارید. اما یافتن زمان مهم است.

  آرامش می تواند به سلامت شما در بدن و ذهن کمک کند و به شما کمک می کند تا از استرس های روزمره ای که زندگی به شما وارد می کند بازیابی کنید. خوشبختانه ، مهم نیست که چقدر سرتان شلوغ باشد ، یادگیری نحوه ایجاد زمان برای سرما و همچنین آرامش بیشتر ساده است.

  راه های آسان برای ریلکس شدن یا همان آرامش
  وقتی نوبت به استراتژی های آرامش می رسد ، هر چه راحت تر ، بهتر! اگر می توانید پنج دقیقه از روز خود را برای خود پیدا کنید ، می توانید به راحتی در یک استراتژی آرامش قرار دهید. در اینجا چند روش آسان برای کمک به آرامش وجود دارد:

  تنفس آن را . تمرینات تنفسی یکی از ساده ترین استراتژی های آرام سازی است و می تواند بدن و ذهن استرس شما را در هر زمان و هر زمان آرام کند. در مکانی ساکت و ایمن مانند روی تخت خود یا زمین در خانه بنشینید یا دراز بکشید و یکی از دستان خود را روی شکم خود قرار دهید. با شمارش آهسته سه نفس بکشید و سپس به همان تعداد آهسته 3 نفس بکشید. هنگام نفس کشیدن و بیرون آمدن ، شکم خود را بالا و پایین احساس کنید. این کار را پنج بار تکرار کنید ، یا به شرطی که احساس آرامش کنید.
  تنش جسمی را آزاد کنید. وقتی استرس ذهنی داریم ، غالباً استرس جسمی نیز داریم. آزاد کردن هرگونه تنش جسمی می تواند به کاهش استرس در بدن و ذهن شما کمک کند . روی یک سطح نرم مانند تختخواب ، فرش یا تشک یوگا دراز بکشید. هر بار یک قسمت از بدن خود را تنش دهید و سپس به آرامی عضلات خود را آزاد کنید. هنگام انجام این کار ، به تغییر احساسات بدن خود توجه کنید. بسیاری از افراد یا با عضلات صورت یا انگشتان پا شروع می کنند و سپس از طریق عضلات سراسر بدن خود را به انتهای مخالف می رسانند.تشک یوگا بخرید
  افکار خود را بنویسید. با نوشتن موارد از ذهن خود دور شوید ، ممکن است به آرامش شما کمک کند. هنگامی که شما احساس استرس، چند دقیقه به نوشتن برخی از یادداشت های کوتاه در مورد چگونه شما احساس هستید و یا چگونه روز خود را در حال رفتن. این کار را ممکن است در یک دفترچه یادداشت یا برنامه یادداشت در تلفن هوشمند انجام دهید. نگران شاعرانه بودن یا نوشتن درست همه چیز نباشید. فقط به بیان خود بپردازید تا بتوانید بخشی از استرس خود را آزاد کنید.برای یک ژورنال خرید کنید
  یک لیست تهیه کنید تهیه لیستی در مورد آنچه که از آن سپاسگزار هستید می تواند به برخی از افراد در احساس آرامش کمک کند. متخصصان می گویند وقتی استرس داریم تمایل داریم که بیشتر روی نکات مثبت زندگی متمرکز شویم. فکر کردن در مورد قسمت های مثبت زندگی و نوشتن آنها ممکن است به شما کمک کند تا خنک شوید. سعی کنید به سه مورد خوب که امروز برای شما اتفاق افتاده است فکر کنید و آنها را بنویسید ، حتی اگر این موارد کوچک باشد مانند به موقع کار کردن یا خوردن یک ناهار خوشمزه.برای یک کتاب تشکر خرید کنید
  آرامش خود را تجسم کنید . آیا تا به حال جمله "مکان شاد خود را پیدا کن" شنیده اید؟ در یک مکان ساکت و امن مانند اتاق خواب خود بنشینید و شروع به فکر کردن در مورد مکانی در جهان کنید که در آن بیشترین آرامش را دارید. چشمان خود را ببندید و تمام جزئیات مربوط به آن مکان را تصور کنید: مناظر ، صداها ، بوها ، طعم ها و احساسات لمسی. به عنوان مثال ، اگر به ساحل فکر می کنید ، ممکن است امواج آرام ، صدای بازی کودکان در شن و ماسه ، بوی ضد آفتاب ، طعم بستنی خنک و احساس شن و ماسه ریز زیر پایتان را تصور کنید. هرچه بیشتر وارد تجسم خود شوید ، می توانید آرامش بیشتری داشته باشید.
  به طبیعت وصل شوید . صرف چند دقیقه در طبیعت هنگامی که احساس استرس می کنید ، ممکن است به آرامش شما کمک کند. وقتی احساس استرس می کنید ، یک قدم بیرون بروید و کمی قدم بزنید ، یا به سادگی در طبیعت بنشینید. اما لزوماً لازم نیست که در طبیعت باشید تا تأثیرات کاهش دهنده فشار آن را احساس کنید. دانشمندان دریافته اند کهبه سادگی به تصاویر طبیعت نگاه می کنیدمنبع مورد اعتمادبا فضای سبز به مدت پنج دقیقه روی صفحه رایانه می تواند به آرامش شما کمک کند. بنابراین ، به لطف فناوری ، حتی افرادی که در شهرهای بزرگ دور از طبیعت زندگی و کار می کنند هنوز هم می توانند اثرات آرام بخشی آن را تجربه کنند.برای صداهای طبیعت خرید کنید
  آرامش فقط برای بزرگسالان نیست: برای کودکان و نوجوانان نیز مهم است. اگر احساس می کنید کودک شما نیاز به آرامش دارد ، از طریق این تمرینات به او کمک کنید. بهتر از این ، با کودک خود در این تمرینات آرام سازی آسان شرکت کنید. این می تواند به تشویق خودتنظیمی و رفتار آرامش بخشی در کودک کمک کند.

  فواید آرامش بخشیدن
  آرامش مغز و بدن شما فواید زیادی دارد. آرامش اثرات منفی روحی و جسمی استرس را که همه ما هر روز تجربه می کنیم متعادل می کند.

  اثرات مثبت آرامش
  توانایی تفکر واضح تر و تصمیم گیری بهتر
  قدرت مقاومت بهتر در برابر عوامل استرس زای آینده
  دیدگاه مثبت تری از زندگی و تجربیات شما
  یک بدن سالم ، با سرعت تنفس کندتر ، ماهیچه های آرام تر ، و فشار خون کاهش می یابد
  کاهش خطر حمله قلبی ، بیماری خود ایمنی ، اختلالات بهداشت روان و سایر بیماری های مرتبط با استرس
  کودکانی که به انجام رفتارهای آرامش بخش ترغیب می شوند تمرکز بیشتری دارند و یادگیری آنها راحت تر از کودکانی است که استرس بیشتری دارند. همچنین ممکن است همکاری بیشتری داشته باشند و مسائل اجتماعی و رفتاری کمتری را در مدرسه تجربه کنند.

  خطرات عدم آرامش کافی
  استرس بخشی از زندگی روزمره است. این می تواند یک چیز مفید باشد که باعث ایجاد انگیزه در افراد می شود و حتی می تواند جان شما را در یک موقعیت خطرناک نجات دهد. بیشتر استرس هایی که ما تجربه می کنیم ناچیز است ، مانند گرفتار شدن در ترافیک در راه مهمانی یا از دست دادن گوشواره در قطار برای کار.

  همان غریزه های مفید "جنگ یا گریز" که از این وقایع استرس زای کوچک در زندگی خود به دست می آوریم ، اگر وقت خود را برای استراحت اختصاص ندهیم ، می توانند نتیجه معکوس ما را فراهم کنند. آرامش فقط احساس خوبی ندارد بلکه برای سلامتی نیز مهم است.

  استرس ناشی از کار ، خانواده ، تعهدات اجتماعی و حتی ورزش به مرور زمان شما را فرسوده می کند اگر زمانی را برای استراحت اختصاص ندهید. برخی از تأثیرات منفی آرامش ناپذیر کافی عبارتند از:

  خطرات استرس بیش از حد
  سردردهای مکرر و درد در سراسر بدن
  مشکلات خواب ، مانند بی خوابی یا کابوس
  فراموشی و سردرگمی
  درد قفسه سینه و مشکلات قلبی
  بیماری مربوط به استرس
  افزایش یا کاهش اشتها ، اغلب با افزایش یا کاهش وزن
  انزوای اجتماعی و تنهایی
  افزایش استفاده از مواد مخدر ، تنباکو و الکل
  طلسم های گریه و احساس افسردگی ، گاهی اوقات با فکر خودکشی
  از دست دادن علاقه به دقت و ظاهر
  تحریک پذیری و واکنش بیش از حد به آزار دهنده های کوچک افزایش یافته است
  عملکرد ضعیف در محل کار یا مدرسه
  غذای آماده
  استرس ممکن است بخشی جهانی از زندگی باشد ، اما این بدان معنا نیست که باید اجازه دهید بهترین نتیجه را از شما بگیرد. با یادگیری چگونگی استراحت ، مسئولیت پذیر شده و استرس خود را کنترل کنید.

  ریلکس شدن با قانون جذب چگونه است؟

  هر آنچه که به آن فکر کنید را به سمت خود جذب می کنید! ای تعریف ساده قانون جذب بود که اولین بار در مستند راز گفته شد و این مستند با نشان دادن دلایل های منطقی و جمع آوری جملات بزرگان و کنار هم گذاشتن آنها این موضوع را اثبات کردند که افکار ما بر روی کل جهان تاثیر می گذارد.

  در دنیای علم و روانشناسی این کاملا اثبات شده که افکار ما بر روی خودمان و درونمان تاثیر می گذارد اما معتقد نیستند که افکارمان می تواند بر روی سایر اجسام تاثیر بگذارد! درحالی که این موضوع خنده دار است زیرا وقتی وارد حرف ها و گفته های ماکس پلانک (کسی که فیزیک کوانتوم را پدید آورد) و گفته های نیکولا تسلا می شویم کاملا واضح است که این موضوع حقیقت دارد اما مطالب این دانشمندان بزرگ همانطور که در مدرسه گفته نشده، در دانشگاه ها و سایر مقاطع هم گفته نشده.

  هر آنچه که به آن فکر کنید را به سمت خود جذب می کنید! ای تعریف ساده قانون جذب بود که اولین بار در مستند راز گفته شد و این مستند با نشان دادن دلایل های منطقی و جمع آوری جملات بزرگان و کنار هم گذاشتن آنها این موضوع را اثبات کردند که افکار ما بر روی کل جهان تاثیر می گذارد.

  در دنیای علم و روانشناسی این کاملا اثبات شده که افکار ما بر روی خودمان و درونمان تاثیر می گذارد اما معتقد نیستند که افکارمان می تواند بر روی سایر اجسام تاثیر بگذارد! درحالی که این موضوع خنده دار است زیرا وقتی وارد حرف ها و گفته های ماکس پلانک (کسی که فیزیک کوانتوم را پدید آورد) و گفته های نیکولا تسلا می شویم کاملا واضح است که این موضوع حقیقت دارد اما مطالب این دانشمندان بزرگ همانطور که در مدرسه گفته نشده، در دانشگاه ها و سایر مقاطع هم گفته نشده.

  هنگامی که احساس استرس می کنید به یک ورزش آرامش بخش برسید و اگر متوجه شدید فرزندتان استرس دارد ، کودک را تشویق کنید تا همان کار را انجام دهد. حتی اگر خیلی استرس نداشته باشید ، تمرینات روزانه تمدد اعصاب می تواند اقدامات پیشگیرانه خوبی برای دور نگه داشتن استرس باشد.

  اگر ورزش های آرامش بخشی به کاهش استرس شما کمک نمی کنند ، باید از یک متخصص بهداشت روان کمک بگیرید. آنها می توانند یک برنامه درمانی خاص متناسب با نیازهای شما را پیشنهاد دهند.


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :