• کتاب سفرنامه ناصرخسرو

  دانلود کتاب سفرنامه ناصرخسرو

  کتاب نایاب و بسیار ارزشمند " سفرنامه ناصرخسرو " نوشته « ناصرخسرو قبادیانی » زاده شده در سال ۳۹۴هجری در بلخ، یکی از بزرگ‌ترین ادبا، جهانگردان، شعرا و حکمای ایرانی و از گنجینه‌های مهم و فاخر تاریخ و همچنین ادب فارسی است.

  ناصرخسرو در زمان سلطنت غزنویان و پس از آن سلجوقیان، می‌زیست. مسلمان و از مبلغین مذهب اسماعیلیه بود. او از کودکی به تحصیل علوم گوناگون پرداخت و در فلسفه و ریاضی و پزشکی و موسیقی و ستاره‌شناسی و ادبیات به درجات اعلی رسید. او همچنین در کنار حافظ و رودکی تنها شعرایی هستند که حافظ کل قرآن کریم نیز بودند. او در هر دو دربار غزنوی و سلجوقی دارای احترام ویژه بود.

  سفرنامه ناصرخسرو گزارشی است از یک سفر هفت‌ساله و پرماجرا. این سفر در سال ۴۳۷ هجری از مرو آغاز و در سال ۴۴۴ قمری با بازگشت به بلخ پایان رسید.

  در این سفر پرماجرا، ناصرخسرو از شهرهایی نظیر مرو، سرخس، نیشابور، دامغان، سمنان، ری، قزوین، تبریز، مرند، شام، حلب، بیروت، بیت المقد، مکه، مدینه، قاهره، اسکندریه، سودان و… بازدید کرده و از تک‌تک شهرها، اطلاعات ارزشمند تاریخی، جغرافیایی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی را بازگو می‌کند که در نوع خود بی‌همتاست.

   

  کتاب نایاب و نفیس سفرنامه ناصرخسرو برای دانشجویان ادبیات، تاریخ و جغرافیا همچون گنجینه‌ای گران‌بهاست. دانلود این کتاب نایاب به همه علاقمندان پیشنهاد می‌شود.


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :