• 4مرحله اساسی تا سئو مبتدی

  بهینه سازی SEO چیست؟

  کلمه “SEO” مخفف عبارت انگلیسی “search engine optimization” است، این روندی است که باعث بهبود رتبه یک سایت خاص در موتورهای جستجو مانند Google می شود. به طور خلاصه  هرچه SEO بهتر باشد  سایت شما هنگام جستجوی کلمات کلیدی مرتبط رتبه بهتری خواهد داشت. به عنوان مثال ، اگر سایت فروش ماشین داشته باشید ، با بهینه سازی سایت ، در صفحه اول افرادی که به دنبال کلمه “ماشین” هستند نشان داده  می شود. البته ، رتبه بندی در صفحه اول کار دشواری است ، اما غیرممکن نیست. برای آگاهی از نحوه برخورد با آن ، در زیر بخوانید.

  1. انتخاب کلمه کلیدی

  این اولین و مهمترین گام در سئو وب سایت است. باید توجه داشته باشید که موتورهای جستجو بر اساس کلمات کلیدی و عبارات کار می کنند. با توجه به تجربه شخصی خود ، می دانید که هنگام جستجوی در اینترنت ، هرگز چند جمله در موتور جستجو تایپ نخواهید کرد ، بلکه فقط یک ، دو یا حداکثر سه کلمه را تایپ می کنید. به همین دلیل بسیار مهم است که کلمات کلیدی مربوط به فعالیت وب سایت خود را با دقت انتخاب کنید.

  ابزارهای آنلاین مختلفی وجود دارد که به شما در انتخاب کیفیت کلمات کلیدی کمک می کنند. برخی از آنها Google Trends ، Keywords Everywhere و Google Adwords ،Keyword Planner هستند. با کمک آنها به راحتی کلمات مرتبط را برای وب سایت خود پیدا خواهید کرد و خواهید دید که جستجوی ماهانه آنها در اینترنت چیست. انتخاب کلمات با میزان جستجوی بالا مهم است ، اما به خاطر داشته باشید که افراد بیشتری برای آنها می جنگند.

   

  2. جدید بودن مطالب

  دومین مرحله مهم در بهینه سازی SEO منحصر به فرد بودن محتوای سایت است،این بدان معنی است که توصیه نمی شود متن های دیگر منابع را در اینترنت کپی کنید و توصیه می شود از تصاویر خود استفاده کنید.

  گوگل سایت ها را با محتوای متن دزدی ادبی به شدت “مجازات” می کند و آنها را به صفحات دوردست ارسال می کند که هیچ کسی نمی بیند.  البته ، اگر نوشتن یکی از نقاط قوت شما نیست ، همیشه می توانید به یک شرکت برای نوشتن محتوا استفاده کنید ولی در این مورد باید زیاد بگردید تا بهترین نویسنده را برای خود انتخاب کنید و به نظرم در ایران بهترین شرکتی که محتوا با قیمت ارزانو با کیفیت خوب انجام می دهد رایا مارکتینگ است.

  استفاده از تصویری که در اینترنت تکرار می شود برای سایت شما بسیار خطرناک نیست ، اما استفاده از تصاویر جدید  یک امتیاز مثبت برای سئو سایت شما محسوب می شود. البته ، از نظر اخلاقی و قانونی ، استفاده از تصاویر دارای حق چاپ خارجی توصیه نمی شود . خوشبختانه سایت هایی وجود دارند که طیف گسترده ای از تصاویر رایگان و بدون حق چاپ را برای شما آسان می کنند. برخی از آنها Pexels ، Pixabey و Unsplash هستند.

  3. لینک بلدینگ

  لینک بلدینگ ( Link building )فرایندی است که پیوندهای خارجی منتهی به سایت شما را ایجاد می کند. این با تعبیه پیوندها در سایت های خارجی بیان می شود. در نگاه اول ساده به نظر می رسد ، اما لازم است قبل از اقدام با روند کار آشنا باشید. لینک بلدینگ شبکه ای است که سایت شما را به دیگران متصل می کند،مهم است که آنها فعالیت ها و مضامین مشابهی داشته باشند تا الگوریتم های گوگل به راحتی بتوانند شما را به هم پیوند دهند.

  بک لینک فقط با سایت های با کیفیت و معتبر بسیار مهم است ، زیرا در غیر این صورت موتورهای جستجو شما را به یک گروه کم مشخصات پیوند می دهند و سایت شما نیز بخشی از آن خواهد شد. پیوند به یک وب سایت با کیفیت بسیار ارزشمندتر از صدها وب سایت ارائه شده از سایت هایی با اعتبار پایین است.

  به خاطر داشته باشید که موتورهای جستجو کیفیت کل شبکه سایت ها را در یک مخرج قرار می دهند. این بدان معنی است که مهم است سایر پیوندها را در سایت بالقوه ای که می خواهید به آن پیوند دهید ، تحقیق کنید.

  ایجاد لینک می تواند به صورت مقاله ، بیانیه مطبوعاتی ، بنرها ، حضور در شبکه های اجتماعی و موارد دیگر انجام شود. نتایج کار با کیفیت به طور چشمگیری سئو و بازدید سایت شما را افزایش می دهد.

  4. عنوان ها و توضیحات متا

  عناوین متا ، توضیحات متا مهمترین آنها ، بخش اصلی کد HTML هستند و به موتورهای جستجو کمک می کنند تا اطلاعات خود را در مورد سایت ها غنی کنند.  گوگل به راحتی شما را رتبه بندی می کنند و شما را در گروهی مرتبط با محتوای شما قرار می دهند.

  عنوان متا برای SEO بسیار مهم است ، بنابراین توصیه می کنیم که حاوی کلمات کلیدی اصلی مرتبط با صفحه باشد. هر صفحه دارای یک متا عنوان متفاوت است که با توجه به محتوای موجود در آن باید کلمات کلیدی را شامل شود. همچنین به موتورهای جستجو کمک می کند تا جزئیات صفحه را بفهمند.

  منبع مطلب : https://adelsite.ir/4-beginner-seo/


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :